Hazır Yufkadan Kolay Pişi

Hazır Yufkadan Kolay Pişi

Hazır Yufkadan Kolay Pişi Tarifi İçin Malzemeler

  • 2 adet yufka
  • 2 adet yumurta
  • Bölünmüş yufkaları ıslatmak için bir kase içme suyu
  • Kızartmak için Sıvı yağ

Hazır Yufkadan Kolay Pişi  Yapılışı

1 yufkayı alın tezgaha yayın. 1 yumurtayı alın, bir kaseye kırın çatalla güzelce çok ama çok iyi çırpın. Çırpılmış yumurtayı yufkanın her yerine güzelce elinizle yada fırça yardımı ile sürün. Yufkanın her yeri yumurtalansın. Yufkayı bir kenarından başlayarak 2-3 parmak kalınlığında bitene kadar enli rulo şeklinde  sarın. Diğer yufka içinde aynı işlemi tek tek yapın. 1 yufka+1 çırpılmış yumurta+sararak bitirme şeklinde. Şimdi 2 adet sarılmış yufka rulomuz var.

Bunları hemen de kızartabilirsiniz yok sabaha hazır olsun diyorsanız da yufkaları ortadan ikiye keserek bir tepsiye koyup tepsinin üstünü streçleyerek buzdolabında bekletebilir sabah kızartabilirsiniz. Bir kaba içme suyumuzu koyalım. . Derin bir tavaya yağ koyalım güzelce ısıtalım. Yumurtalı yufkaları 3-4 cm uzunluğunda keselim, dlimleyelim. . Dilimlediğimiz, kestiğimiz yumurtalı yufkaları önce suya batıralım çıkaralım bir süzgeçe çıkarttığımız yufkaları dizelim 1-2 dakika suyunu süzdürüp hemen kızgın yağa atalım ve güzelce kızartalım. Tavayı yavaşça ileri geri sallarsanız yufkalar puf puf kabaracakdır.

Not : Kızgın yağa atarken çok dikkatli olun kendinizi koruyarak atın.

Hazır Yufkadan Kolay Pişi  Tarifi 

Bir önceki yazımız olan Mantarlı Yumurta başlıklı makalemizde Kahvaltılık Tarifleri, Mantarlı Yumurta ve Mantarlı Yumurta tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,